Опис на програма

Програмата е наменета за возрасни лица кои се среќаваат со англиски јазик за прв пат. Ја изучуваат основната граматика, водење разговори во секојдневни ситуации, слушање и пишување. Акцент се става на конверзација.

Резултати од програма

[:mk]Водење основни дијалози во секојдневни ситуации, препознавање на граматички времиња. Слушање и препознавање основни разговори. Читање.[:]

Критериуми за влез во програмата

Времетраење на програмата

Времетраење на програма Вкупен број на часови Изразено во проценти
Теорија 13 41
Пракса 13 41
Оценување 6 18
Вкупен број на часови 32
0 STUDENTS ENROLLED
    Copyright © 2016 Adult Education Centre. This project has been funded with support from European Commission. This web site reflects the views only of the author, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein.
    top
    © 2018 Developed by Unet
    Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support