Опис на програма

Редовни и забрзани курсеви за возрасни, и индивидуални часови за конверзција на германски јазик, учење на граматика и вежби, симулација на реални ситуации од секојдневниот живот.Учење на германската култура и начин на живеење.

Резултати од програма

[:mk]Индивидуален напредок кај секој ученик, збогатен вокабулар,  оспособување за лесна формалана и неформална комуникација како писмена така и усна.[:]

Критериуми за влез во програмата

[:mk]Секој заинтересиран кандидат.[:]

Времетраење на програмата

Времетраење на програма Вкупен број на часови Изразено во проценти
Теорија 32 37
Пракса 32 37
Оценување 22 26
Вкупен број на часови 86
0 STUDENTS ENROLLED

    [:en]Детали за понудувач на услуги[:mk]Instructor Details[:al]Instructor Details[:]

    Copyright © 2016 Adult Education Centre. This project has been funded with support from European Commission. This web site reflects the views only of the author, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein.
    top
    © 2018 Developed by Unet
    Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support