Опис на програма

Стекнување на знаења, вештини компетенциите за работење во козметички салон[:]

Резултати од програма

[:mk]По завршување на програмата учесникот ке биде способен да го направи следното: да направи масажа, третмани на лице и тело, депилација и друго да разликува типови на кожа( сува, мрсна, комбинирана,дехидрирана) Презентација на познати фирми со професионални препарати за козметика. Работа во салон. Полагање на испит практично и теорија. Сертификат[:]

Критериуми за влез во програмата

[:mk]учесникот да има завршено најмалку основно образование, да има навршено 15 години, да е одговорен за работата, да поседува етички норми.[:]

Времетраење на програмата

Времетраење на програма Вкупен број на часови Изразено во проценти
Теорија 34 34
Пракса 52 52
Оценување 14 14
Вкупен број на часови 116
Copyright © 2016 Adult Education Centre. This project has been funded with support from European Commission. This web site reflects the views only of the author, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein.
top
© 2018 Developed by Unet
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support